oppo2

W przyszłym miesiącu powinna mieć miejsce premiera smartfona Oppo N1 Mini, czyli pomniejszonej odmiany jednego z najciekawszych chińskich smartfonów.

Oppo N1 to udany i innowacyjny smartfon, który został przedstawiony rok temu. Do jego najbardziej charakterystycznych cech można zaliczyć obrotową jednostkę aparatu (selfie w 13 Mpix? Jak najbardziej!), panel dotykowy na tylnej części obudowy oraz system operacyjny będący Androidem w wersji CyanogenMod.

Wkrótce ma nadejść nowa, mniejsza wersja tego smartfona. Mniejszy w tym przypadku nie oznacza mały – N1 odznaczało się wielkim ekranem 5,9″, z kolei N1 Mini ma otrzymać wyświetlacz 5″, a to wciąż niemało. Rozdzielczość ekranu zmaleje z 1920×1080 do 1280×720 pikseli. 

Ze zdjęć wynika, że różnice będą tkwić także w aparacie. Zamiast dwóch, dostanie jedną diodę doświetlającą. Możliwe, że zmieni się optyka.

Kolejną – choć niepotwierdzoną – informacją jest to, że procesorem zostanie ośmiordzeniowy układ MediaTeka lub Samsunga. Będą istnieć dwie wersje: z obsługą sieci 4G lub jedynie z 3G.

Oppo N1 Mini trafi na rynek w różnych, pastelowych wersjach kolorystycznych. Zdjęcia, które wyciekły do sieci przedstawiają go w białym, różowym, żółtym i niebieskim kolorze.

Premiera tego smartfona ma odbyć się w czerwcu.

Via

Be Sociable, Share!