lg-g3-official-launch-1

Tak jak się tego spodziewaliśmy, 27 maja LG przedstawiło światu swojego nowego smartfona dla najbardziej wymagających. Mowa o LG G3, który prezentuje się rewelacyjnie.

 LG G3 to bez wątpienia wspaniały smartfon. Koreańczykom udało się postawić poprzeczkę naprawdę wysoko i naprawdę trudno się przyczepić do czegokolwiek w tym urządzeniu.

LG G3 posiada procesor Qualcomm Snapdragon 801 o taktowaniu 2,5 GHz i 3 GB RAM-u. To jednak nie jest niczym niezwykłym – w końcu jest już kilka urządzeń o takiej specyfikacji. Jednakże LG może pochwalić się czymś jeszcze – wspaniałym wyświetlaczem 5,5″ o rozdzielczości 2560×1440 pikseli. 
 

 

Ciekawie prezentuje się też jednostka aparatu – posiada matrycę 13 Mpix, optyczną stabilizację obrazu i nowinkę nazwaną jako laserowy auto focus, który ma być „czymś rewolucyjnym”.

Smartfon otrzymał akumulator o pojemności 3 000 mAh, który można bez problemu wymienić. Sama tylna klapka może zainteresować. Jest metaliczna i nie zostawia odcisków palców.

lg-g3-press-hi-res-trio-1500x1000

Poprawiony został także interfejs. Wygląda zdecydowanie lepiej od tego stosowanego w poprzednich smartfonach (został spłaszczony i uproszczony) i posiada kilka fajnych funkcji. Są to m.in. inteligentne notyfikacje, klawiatura z możliwością manualnej zmiany wysokości czy znany już dobrze Knock Code.

LG G3 będzie oferowany w następujących kolorach: czarny, biały, złoty, fioletowy, czerwony.

Osobiście jestem zachwycony tym smartfonem. LG odrobiło lekcje i już nie sposób traktować go jako producenta, który stara się nadążyć za Samsungiem i HTC. To nie jest już ta sama firma, co sprzed kilku lat. Z uczynionych postępów jestem bardzo zadowolony.

 

Be Sociable, Share!