iphone5s

Touch ID, czyli czytnik linii papilarnych wbudowany w przycisk Home znany z iPhone’a 5S trafi do wszystkich tegorocznych smartfonów i tabletów Apple’a.

Touch ID to najbardziej charakterystyczna nowinka, jaką mogliśmy ujrzeć w iPhonie 5S. Dziwić mogło, że Apple nie postanowiło go zastosować w swoich tabletach wydanych równolegle ze smartfonem. W tym roku ma być inaczej.

Analityk Kuo Ming-Chi pracujący dla firmy KGI zapewnia, że Apple w tym roku zamierza wykorzystać czytnik linii papilarnych Touch ID we wszystkich swoich telefonach oraz tabletach. Mają to być: iPhone 6 z ekranem 4,7″, iPhone 6 z większym ekranem 5,5″, iPad Air 2 i iPad Mini 3.

kgireport

Dane przygotowane przez Kuo Ming-Chi mówią również o znacznym wzroście sprzedaży urządzeń z Touch ID. O ile w ubiegłym roku sprzedało się 36 milionów urządzeń z tym czytnikiem (tzn. iPhone’ów 5S), to w tym roku Touch ID trafi do 120 milionów konsumentów. To i tak nic w porównaniu do planowanego wyniku na rok 2015 – wtedy ma podskoczyć do zatrważających 233 milionów. Imponująco.

Apple swoje nowe smartfony i tablety zaprezentuje już we wrześniu.

Via

Be Sociable, Share!