smartphone

Analitycy z firmy Kantar opublikował dane ze swojego nowego raportu. Są one na temat popularności mobilnych systemów operacyjnych w smartfonach na poszczególnych rynkach.

kantar

Sytuacja na rynku z roku na rok zdaje się być coraz bardziej na korzyść Google. Android króluje niepodzielnie i zdaje się, że jego dominacja będzie trwać bez końca. Radzi sobie naprawdę świetnie i nie istnieje dla niego żadne realne zagrożenie.

Warto zwrócić uwagę, że tabela dotyczy wyłącznie smartfonów, więc nie ma w niej informacji o tabletach i innych urządzeniach, jak np. smartwatchach czy inteligentnych termostatach.

Coraz lepiej radzi sobie Windows Phone. Co prawda wciąż różnica między nim, a iOS-em wciąż jest duża, lecz system ten przestał być już swego rodzaju niszą. Przynajmniej, jeśli weźmiemy pod uwagę Europę – reszta świata wykazuje nim zdecydowanie mniejsze zainteresowanie.

Najdziwniejsza sytuacja panuje w Japonii, gdzie iOS uzyskał lepszy wynik od Androida – 55% względem 43%. Pozostałe platformy w Kraju Kwitnącej Wiśni praktycznie nie istnieją.

Tabela EU5 przedstawia wyniki dla pięciu największych rynków Europy – Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Włoch i Hiszpanii.

Via

Be Sociable, Share!