x2

Niedawno mogliśmy usłyszeć pierwsze informacje na temat Nokii X2, następczyni Nokii X. Wtedy nie odznaczała się niczym szczególnie interesującym. Tyle, że nie wiedzieliśmy o jednym – ten telefon ma otrzymać funkcję dual-boot pozwalającą na korzystanie z dwóch systemów: Androida i Windows Phone.

Michael Faro-Tusino, starszy redaktor stron MyNokiaBlog i UnleashThePhones zamieścił na swoim Twitterze bardzo ciekawy wpis. Mówi on o tym, że Nokia X2 otrzyma funkcję dual-boot i pozwoli na korzystanie z dwóch systemów operacyjnych naprzemiennie: Androida i Windows Phone’a 8. Dodatkowo, w trybie Androida będzie można bez problemu korzystać z usług Google’a, w tym sklepu z aplikacjami Google Play.
 

 

 

Jeśli informacja ta jest prawdziwa, Nokia X2 będzie niezwykle interesującym smartfonem. Choć jej specyfikacja sprzętowa nie będzie dużo lepsza od wcześniejszej Nokia X, to skorzystanie z funkcji dual-boot całkowicie zmienia sposób postrzegania tego telefonu. Będzie to pierwszy smartfon dostępny w sprzedaży, który pozwoli na korzystanie z tych dwóch systemów.

Wcześniej było wiadomo, że Nokia X2 otrzyma ekran o przekątnej 4,3″ i rozdzielczości 800×480 pikseli, procesor Qualcomm Snapdragon 400 1,2 GHz, 1 GB pamięci RAM, aparat 5 Mpix oraz 4 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej.

Via

Be Sociable, Share!