sapphire

Szafirowe szkło to taki rodzaj szkła, który cechuje się zdumiewająco dużą odpornością. Na tyle dużą, że panele Gorilla Glass wypadają przy nim po prostu blado. Samsung, LG i Apple zastanawiają się nad jego użyciem w swoich smartfonach.

Szkło szafirowe to drogi materiał, który swoje zastosowanie znalazł głównie w ekskluzywnych zegarkach. Jest twardy, odporny na pęknięcia i zarysowania. Nic dziwnego, że producenci smartfonów wykazują zainteresowanie takim szkłem. Apple wykorzystało już je w obiektywie aparatu oraz przycisku Home w iPhonie 5S, natomiast Samsung pokrył tym materiałem ekran w urządzeniach z rodziny Gear, lecz takie powierzchnie są nieporównywalnie mniejsze od ekranów smartfonów.

Do tej pory uważano, że szkło szafirowe to materiał zbyt drogi (ok. 10x droższy od panelu Gorilla Glass 3 o tej samej wielkości), aby stosować go jako osłony wyświetlaczy w smartfonach, lecz podejście producentów może się wkrótce zmienić. Pogłoski mówią, że iPhone 6 będzie wyposażony w szafirowy ekran, a Samsung i LG coraz poważniej się zastanawiają się nad użyciem tego materiału. W ostatnim czasie obie firmy zamówiły wiele próbek tego szkła z myślą o wykorzystaniu ich w nadchodzących komórkach. Jedno jest pewne – będą to urządzenia klasy premium odznaczające się naprawdę wysoką ceną.

Via

Be Sociable, Share!