project_tango

Google wiele razy opracowywało wyjątkowe technologie. Pierwszy lepszy przykład – autonomiczne samochody. Wygląda na to, że teraz pora na tablety, które są w stanie skanować otoczenie i tworzyć dzięki temu trójwymiarową mapę.

Według Wall Street Journal Google jest w trakcie produkcji 4 000 prototypów takich tabletów. Mają być one częścią projektu Tango, którego celem jest sprawienie, by urządzenia mobilne były w stanie postrzegać świat w bardziej ludzki sposób.

Prototypowe tablety wyposażone są w liczne kamery i czujniki pozwalające na dokładne skanowanie otoczenia.

W lutym Google po raz pierwszy przedstawiło informacje na temat projektu Tango. Wówczas pokazało swojego prototypowego smartfona z ekranem 5″, aparatem 4-Mpix, drugim – specjalnym – pozwalającym na śledzenie ruchu, oraz licznymi czujnikami m.in. sensorem RGB i podczerwieni. Był to projekt zakrojony na mniejszą skalę, gdyż Google wyprodukowało tylko 200 sztuk tego smartfona.

Tablet powinien prezentować się podobnie do wcześniej przedstawionego smartfona. Więcej szczegółów dotyczących tego urządzenia powinniśmy poznać podczas konferencji Google I/O zaplanowanej na czerwiec.

Via

Be Sociable, Share!