lenovo8.1

Lenovo zaprezentuje swojego Windows Phone’a 8.1 w ostatnim kwartale tego roku, bądź w pierwszym następnego – poinformował w rozmowie prezes firmy, Liu Jun.

Lenovo – numer jeden wśród producentów komputerów osobistych i jeden z większych producentów tabletów w swojej ofercie nie posiada obecnie ani jednego smartfona opartego na systemie Windows Phone 8. W lutym bieżącego roku powstała plotka, że Chińczycy pracują nad jednym z takich urządzeń. Teraz te informacje potwierdził sam prezes Lenovo, Liu Jun w wywiadzie dla niemieckiej strony internetowej Mobile Geeks.

Smartfon Lenovo z Windows Phonem 8.1 ma mieć swoją premierę w czwartym kwartale bieżącego roku, lub w pierwszym kwartale 2015 roku. Bazując na wcześniejszych pogłoskach, będzie to komórka wyposażona w procesor Snapdragon 400 lub Snapdragon 600 oraz ekran o przekątnej od 4,5″ do 5″. Cena miałaby wynieść nie więcej niż 400$ (~1200 zł).

W tym samym czasie mają pojawić się pierwsze smartwatche tego producenta. I nie chodzi w tym przypadku o Motorolę Moto 360 (Lenovo niedawno kupiło Motorolę), lecz o urządzenia sygnowane marką Lenovo.

Via

Be Sociable, Share!