zte_nubia_w5_render

Nowa plotka głosi, że ZTE ma zamiar wypuścić smartfona Nubia W5 o iście imponującej specyfikacji. Czy Nokia powinna czuć się zagrożona?

ZTE nie ma dużego doświadczenia z systemem Windows Phone. Co prawda w 2011 roku zaprezentował model Tania wyposażony w WP7, lecz to była jednorazowa przygoda tego producenta z mobilnymi okienkami. Nowe informacje mówią o tym, że ZTE zamierza niebawem dokonać powrotu w wielkim stylu.

W sieci pojawiły się wiadomości na temat smartfona ZTE Nubia W5, które prezentują się niezwykle interesująco. Ma on otrzymać – jako pierwszy z Windows Phonów – procesor Qualcomm Snapdragon 801. Pamięć RAM wyniesie aż 3 GB. Na tym nie koniec dobrych wieści: dodajmy jeszcze aparat o rozdzielczości 13 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu, akumulator 4 500 mAh i łączność 4G. Brzmi świetnie. Ale czy prawdziwie?

No właśnie – tak optymistyczne informacje powinny być traktowane ze sporym dystansem. Zwłaszcza, iż mowa o komórce producenta nie mającego wiele wspólnego z systemem Windows Phone, a wiadomości pochodzą z mało zaufanego źródła – chińskiego serwisu ITHome.com.

Osobiście raczej wątpię, że ZTE rzeczywiście pracuje nad takim smartfonem. Nie wykluczam, że planuje wypuszczenie jednego lub więcej urządzeń na ten system, lecz obawiam się, że ich specyfikacja okaże się dużo słabsza.

Via

Be Sociable, Share!