HTC_One_mini_2_3V_Gunmetal

Dzisiejszego poranka odbyła się światowa premiera nowego smartfona, HTC One Mini 2. Jest to pomniejszona i zubożała odmiana obecnego flagowca tajwańskiej firmy.

Premiera HTC One Mini 2 nie powinna być zaskoczeniem, gdyż informacje na jego temat dotarły do dociekliwych internautów już wcześniej.

Nowy smartfon HTC cechuje się mniejszym, 4,5-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 1280×720 pikseli, przez co jest zauważalnie mniejszy od swojego pierwowzoru. To jednak nie jedyna różnica, gdyż smartfon cechuje się słabszymi parametrami, co jest normą w pomniejszonych odmianach dużych komórek.

Blog_HTC-One-Mini-2_3

Procesorem w HTC One Mini 2 został Snapdragon 400 o taktowaniu 1,2 GHz. Wspiera go 1 GB RAM-u. Komórka pracuje pod kontrolą nowego Androida 4.4.2 KitKat z nakładką HTC Sense 6. Wbudowana pamięć wynosi 16 GB i można ją powiększyć kartami pamięci. Akumulator otrzymał pojemność 2 100 mAh.

Blog_HTC-One-Mini-2_2

Na papierze zdecydowanie interesująco prezentują się zdolności fotograficzne tego urządzenia. Z tyłu posiada co prawda jeden, a nie dwa aparaty, lecz odznacza się on wysoką rozdzielczością 13 Mpix. Przedni aparat do tzw. selfie ma matrycę 5 Mpix, co również zasługuje na pochwałę. Jednakże należy się liczyć z tym, że ilość megapikseli nie zawsze idzie w parze z dobrą jakością zdjęć. Jak będzie w tym przypadku – tego nie wiemy.

HTC One Mini 2 ma być dostępny w sprzedaży od czerwca, także w Polsce.

Via

Be Sociable, Share!