half-life-shield

Dzisiejszego dnia do sklepu Google Play trafiły dwie niezwykle interesujące gry – Portal i Half Life 2, będące hitami znanymi niegdyś z komputerów PC. Niestety, nie jest tak kolorowo, jak mogłoby się wydawać…

Urządzenia mobilne w krótkim czasie stały się naprawdę potężne. Na tyle, by pozwolić na bezproblemowe uruchomienie granie w gry z komputerów, o których ciężko powiedzieć, że są stare. Doskonałym przykładem jest właśnie wydany Portal z roku 2007 roku na Androida.

No właśnie – sklep Play dzisiaj wzbogacił się o dwie bardzo ciekawe i rozbudowane gry. Mowa o wspomnianym wyżej Portalu i kultowym już Half Lifie 2. Pierwsza z gier to trójwymiarowa gra logiczna, w której gracz posługuje się specjalnym działem mogącym wystrzeliwać portale pozwalające na przechodzenie w – zdawało by się – niedostępne miejsca na mapie. Half Life 2 to bardziej klasyczny FPS z dopracowaną grafiką i wieloma ciekawymi rozwiązaniami.

gausd

Jest jeden haczyk – obie gry są kompatybilne z tylko jednym urządzeniem – konsolą Nvidia Shield, która nie jest oficjalnie dostępna w Polsce. Niektórzy mogą też narzekać na wysoką jak na standardy sklepu Google Play cenę – 31 zł. Jednakże, taka cena jest uzasadniona, bo obie gry z pewnością są warte swojej ceny. W końcu są to wysokobudżetowe produkcje sprzed paru lat.

Byłoby fajnie, gdyby w przyszłości obie gry zostały udostępnione posiadaczom innych urządzeń. Niestety, szanse na to są bliskie zeru, gdyż gry zostały przeportowane w ścisłej współpracy z Nvidią i mają być tytułami na wyłączność, pozwalającymi na podwyższenie sprzedaży konsolki.

Via

Be Sociable, Share!