treasure_tag_mini_key_press

Nokia Treasure Tag WS-2 ledwie co trafił do naszego kraju, natomiast fiński producent już zdążył zaprezentować kolejne urządzenie z tej rodziny. 

Polacy mogą nieco narzekać. Produkt Nokii o nazwie Treasure Tag WS-2 swoją światową premierę miał już jakiś czas temu, lecz do Polski trafił dopiero parę dni temu, o czym napisaliśmy w tym miejscu. Teraz jednak Nokia wypuściła kolejne urządzenie tego rodzaju. Jest tańsze, ale pewnie doczekamy się go w naszym kraju dopiero za kilka miesięcy.

Mowa o Nokia Treasure Tag WS-10, który jest miniaturową wersją wcześniej zaprezentowanego Treasure Taga WS-2. Odznacza się wyraźnie cieńszą obudową (5,8 vs 10 mm) i ponad dwukrotnie mniejszą wagą (6,2 g vs 13 g). Z zewnątrz łatwo dostrzec zmieniony pasek do zaczepienia.

Nokia-Treasure-Tag-Mini-WS-10-with-Bluetooth-4-0

To nie wszystko. Najbardziej istotną zmianą w Treasure Tagu WS-10 jest zrezygnowanie z modułu NFC. Oznacza to tyle, że lokalizator będzie musiał być parowany ze smartfonem ręcznie. Zastosowano też mniejszą (zamienną) baterię, która wytrzyma 120 dni pracy.

Nokia Treasure Tag WS-10 ma być kompatybilny nie tylko z systemem Windows Phone 8, lecz także z iOS-em i Androidem.

Najważniejsze jest jednak to, że nowy Treasure Tag będzie mógł się pochwalić niższą ceną. Nie jest jeszcze znana, lecz sądzę, że nie wyniesie ona więcej, niż 70 zł.

Via

Be Sociable, Share!