image_thumb20

HTC od 2013 roku nie wypuściło ani jednego smartfona z systemem Windows Phone 8. Nowe pogłoski wskazują, że wkrótce poznamy kolejne urządzenie oparte na tej platformie.

System Windows Phone jest zdominowany przez Nokię i nie wygląda, by sytuacja w najbliższym czasie uległa zmianie. Konkurencyjni producenci mają zatem ciężki orzech do zgryzienia tworząc smartfony korzystające z platformy Microsoftu. Między innymi to właśnie dlatego Samsung i HTC postanowili je olać wiedząc, że dużo więcej zyskając wypuszczając kolejne komórki oparte na Androidzie. Ostatnio jednak coś zaczyna się zmieniać. Samsung niedawno zaprezentował model ATIV SE, natomiast HTC wkrótce też przedstawi swój model.

Informacja prosto od Evleaksa głosi, że HTC pracuje nad smartfonem klasy premium pracującym pod kontrolą Windowsa Phone 8.1. Wyróżniony został fakt, że telefon trafi do amerykańskiej sieci Verizon, więc możemy być niemal pewni, że ten operator będzie jedynym mającym ten model w swojej ofercie.

Nie znamy więcej szczegółów na temat urządzenia, lecz najprawdopodobniej będzie to okienkowa odmiana HTC One (M8), być może delikatnie różniąca się wzornictwem.

Miło słyszeć, że kolejni producenci próbują wykombinować własne produkty z WP 8.1. Mimo wszystko, nawet jeśli taki HTC trafiłby do sprzedaży międzynarodowej, to i tak prawdopodobnie ciężko byłoby mu konkurować z Nokiami.

Via

Be Sociable, Share!