portal-android

Posiadacze konsoli Nvidia Shield pracującej pod kontrolą systemu Android wkrótce będą mogli zagrać w grę Portal, która wyszła na komputery osobiste w 2007 roku.

Urządzenia z Androidem z roku na rok stają się coraz bardziej wydajne i pozwalają na uruchamianie ciągle rosnącej biblioteki gier przeportowanych z komputerów osobistych i dużych konsol. Już nikogo nie dziwią trójwymiarowe odsłony serii Grand Theft Auto, Final Fantasy czy Max Payne odpalane na komórkach. Fani wyścigów mogą zagrywać się w grę Colin McRae Rally. Posiadacze konsolki Nvidia Shield mają nawet możliwość odpalenia całkiem nowego Mount & Blade: Warband. Teraz na to samo urządzenie ma zadebiutować popularny Portal.

Portal to gra logiczna FPP z 2007 roku, która polega na rozwiązywaniu łamigłówek polegających na przedostawaniu się w kolejne miejsca wielkiego laboratorium. Pomaga w tym niezwykłe działo, którym jest obdarzony główny bohater. Pozwala ono na tworzenie na ścianach dwóch portali, które pozwalają przedostawać się w niedostępne miejsca.

portal 2 screenshot 2

Niestety, w grę zagrają jedynie posiadacze Nvidii Shield i nie będzie dostępna na jakimkolwiek innym urządzeniu pracującym z systemem Android. To wielka szkoda. Ograniczając się do jednego – w dodatku mało popularnego urządzenia – gra nie ma szans na sporą ilość pobrań, tym samym komercyjnie okaże się klapą.

Portal trafi do sklepu Google Play 12 maja w cenie 9,99$.

Via

Be Sociable, Share!