htc-one-m8-camera-detail

HTC planuje stworzyć kilka nowych wersji smartfona One (M8). Oprócz odmiany Mini, o której dowiedzieliśmy się wcześniej, w przyszłości do oferty tajwańskiego producenta może dołączyć Prime będący jeszcze potężniejszą odmianą flagowca.

HTC One drugiej generacji miał swoją premierę pod koniec marca. Możliwe, że urządzeniem flagowym pozostanie przez krótki okres czasu, gdyż już teraz krążą wieści na temat ulepszonej wersji tej komórki. Ma ona nosić nazwę HTC One Prime.

Pod względem specyfikacji smartfon będzie miał do zaoferowania naprawdę wiele. Przecieki mówią o wyświetlaczu 5,5″ o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, procesorze Snapdragon 805 APQ8084 i 3 GB  RAM-u. Wisienką na torcie miałby zostać ulepszony aparat tylni składający się z dwóch matryc – jednej 18 Mpix i drugiej, 5 Mpix. Wstępne informacje podają, że ta pierwsza miałaby zostać użyta do aparatu dodatkowego, służącego wyłącznie do pomiaru odległości od fotografowanego obiektu. Brzmi trochę dziwnie, gdyż finalne zdjęcie i tak miałoby jedynie rozdzielczość 5 Mpix.

Po specyfikacji można się spodziewać, że HTC zamierza wypuścić ten model z myślą o nawiązaniu konkurencji z nadchodzącymi Samsungiem Galaxy S5 Prime (zwróćcie uwagę na podobieństwo w nazwach. Przypadek? Nie sądzę) oraz LG G3. Na zaognionej konkurencji skorzystamy my, czyli konsumenci – dostaniemy do wyboru aż trzy świetne urządzenia, które zdają się w niczym sobie nie ustępować.

Smartfon ma mieć swoją premierę gdzieś w okolicach września.

Via

Be Sociable, Share!