here-nokia

Nowy zarząd Nokii to nowe plany na przyszłość. Już teraz możemy się o tym przekonać – wygląda na to, że w przyszłości usługi Nokia HERE trafią w postaci aplikacji na systemy operacyjne będące konkurencją dla Windows Phone’a 8.1.

Trzeba przyznać, że Nokia od zawsze była negatywnie nastawiona na wypuszczanie swoich usług na dwa najpopularniejsze mobilne systemy operacyjne – Androida i iOS-a. Powinniśmy przypuszczać, że skoro firma jest teraz w rękach Microsoftu, to tym bardziej powinniśmy zapomnieć o ekspansji w kierunku konkurencyjnych systemów. Wygląda na to, że jest na odwrót.

W serwisie internetowym LinkedIn Nokia umieściła ogłoszenie mające na celu pozyskanie nowych pracowników. Odpowiadać mają za testowanie i tworzenie aplikacji na iOS-a i Androida w dziale Nokii odpowiadającym za usługi HERE.

Wygląda to tak, że fiński producent zamierza wypuścić zestaw nawigacyjnych usług HERE (HERE Maps, HERE Drive itp.) na systemy używane przez konkurencję. Dla konsumentów będzie to bardzo dobra wiadomość – nie będą musieli być posiadaczami smartfonów Nokii, by móc korzystać z jej usług nawigacyjnych, które są uważane za jedne z najlepszych.

Via

Be Sociable, Share!