Nexus-Awesome

Doszły do nas wieści na temat następnego smartfona z linii Nexus. Będzie to model wyprodukowany przez firmę LG i możliwe, że zostanie zaprezentowany w październiku lub listopadzie bieżącego roku.

Dziennikarze z Android Geeks weszli w posiadanie interesujących danych na temat Nexusa 6. Smartfon ten ma zostać wyprodukowany przez LG – tę samą firmę, która odpowiadała zarówno za Nexusa 5, jak i starszego Nexusa 4. Urządzenie ma bazować na nadchodzącym LG G3, więc powinniśmy spodziewać się specyfikacji bardzo zbliżonej do przyszłego flagowca Koreańczyków. Jego specyfikacja nie jest jeszcze oficjalnie znana, lecz mówi się o Snapdragonie 801, wyświetlaczu o rozdzielczości 2560×1440 pikseli, 3 GB RAM-u i aparacie 16 Mpix. Różnicą ma zostać przekątna ekranu – w przypadku LG G3 będzie ona wynosić 5,5″, natomiast w Nexusie 6 mniej, bo 5,2″.

Mniejszy ekran ma być spowodowany przez umieszczenie w dolnej części urządzenia czytnika linii papilarnych. Osobiście jestem z tej decyzji zadowolony – zaimplementowanie takiego sensora w urządzeniu z linii Nexus pozwala przypuszczać, że w kolejnej wersji Androida możemy spodziewać się naprawdę dobrego i dopracowanego programowego wsparcia dla tej funkcji. Tym samym nie zostanie powtórzony błąd z np. HTC One Maxa, który co prawda czytnik linii papilarnych posiadał, lecz nie znalazł zbyt wielu przydatnych zastosowań.

LG Nexus 6 ma zostać oficjalnie zaprezentowany w drugiej połowie bieżącego roku. Są bardzo duże szanse, że wraz z nim poznamy kolejnego Androida.

Via

Be Sociable, Share!