miniwhipwhip

Do sieci wyciekły pierwsze informacje na temat miniaturowej odmiany HTC One (M8). Wygląda na to, że zostanie okrojona z podwójnego aparatu Ultrapixels. Z tyłu znajdzie się miejsce tylko dla jednego obiektywu.

HTC One Mini 2 za jakiś czas powinien zostać oficjalnie zaprezentowany. Nowe informacje głoszą, że ten smartfon pod względem swojej specyfikacji nie będzie wcale przypominał swojego większego odpowiednika i będzie to raczej urządzenie ze średniej półki.

Przede wszystkim, zmianie ulegnie wyświetlacz. Ma on otrzymać przekątną 4,5″ i rozdzielczość 720×1280 pikseli. Procesorem ma zostać czterordzeniowa jednostka Qualcomm Snapdragon 400 o taktowaniu 1,4 GHz. Do tego dochodzi gigabajt pamięci RAM i 16 GB wbudowanej pamięci do przechowywania plików. Smartfon będzie pracować pod kontrolą Androida 4.4 KitKat wyposażonego w nakładkę HTC Sense 6.

W HTC One (M8) na tylnej ściance znalazły się dwa obiektywy – jeden będący głównym, odpowiadającym za wykonywanie zdjęcia, natomiast drugi pełnił funkcję pomocniczą i zajmował się m.in. pomiarem odległości od fotografowanego obiektu. W HTC One Mini 2 natrafimy na bardziej standardowe rozwiązanie. Otrzyma on jeden aparat, lecz o większej rozdzielczości – 13 Mpix. Co ciekawe, może się okazać, że będzie on wykonywał lepsze zdjęcia niż większy, flagowy smartfon.

Na chwilę obecną data premiery i cena pozostają tajemnicą.

Via

Be Sociable, Share!