Android_Chip_Inside_Tablet_PC

Oto kolejna porcja statystyk Google’a przedstawiająca popularność poszczególnych odmian Androida. Niespodzianek nie ma – stare wersje odchodzą w zapomnienie, natomiast KitKat zyskuje na znaczeniu.

Kwiecień już minął, więc dane statystyczne za ten miesiąc sporządzone przez Google już zostały ujawnione.

W ostatnich miesiącach sytuacja nie ulega sporym zmianom – KitKat prze do przodu, zwiększając grono swoich użytkowników kosztem wcześniejszych wersji. Tendencja jest zadowalająca, choć tempo tych zmian jest powolne.

LELWEAR

Skończyło się na tym, że Android 4.4 KitKat jest tak samo popularny, jak Android 4.3 Jelly Bean. Oba systemy cechują się 8,5-procentowym udziałem w całości. To i tak niewiele w porównaniu do poprzednich wersji Jelly Beana. Odmiana o numerku 4.1 jest zainstalowana na co trzecim urządzeniu z Androidem, natomiast Jelly Bean 4.2 może się pochwalić wynikiem 18,8%.

Rok temu Gingerbreada można było spotkać na 36,5% tabletów i smartfonów z zielonym robocikiem. Był on numerem jeden przez najdłuższy czas w historii całego systemu. Na szczęście te czasy już bezpowrotnie minęły, choć poczciwego piernika wciąż można spotkać na sporej ilości urządzeń. 13,4% to w końcu wciąż duży odsetek.

Via

Be Sociable, Share!