amazonfone

Amazon już w czerwcu ma zaprezentować smartfona wyposażonego w bardzo interesujący sposób interakcji przypominający trójwymiarowe hologramy. Czy to się sprawdzi?

Amerykański Amazon co prawda ma doświadczenie w produkcji tabletów, lecz to będzie jego smartfonowy debiut. Według Wall Street Journal firma przedstawi światu swój pierwszy telefon komórkowy, który zapowiada się co najmniej intrygująco.

Ma on być wyjątkowy ze względu na trójwymiarowy ekran umożliwiający oglądanie treści bez używania specjalnych okularów. To jednak już mogliśmy zobaczyć w paru smartfonach sprzed lat, jak np. HTC Evo 3D. Pomysł został rozwinięty – na przedniej ściance telefonu mają znaleźć się aż cztery aparaty śledzące wzrok użytkownika. Takie rozwiązanie prawdopodobnie przyda się do generowania efektownego, przestrzennego interfejsu lecz trudno mi sobie wyobrazić, czy będzie można to wykorzystać jeszcze w jakiś inny sposób. Niestety, nie znamy żadnych innych danych odnośnie specyfikacji smartfona.

Telefon od Amazona ma zostać zaprezentowany już w czerwcu, natomiast do sprzedaży ma wejść w okolicach września. Czy doniesienia tym razem okażą się prawdziwe? Czas pokaże.

Via

Be Sociable, Share!