Nokia-Lumia-930

Na kon­fer­encji Microsoft Build odbyła się świa­towa pre­miera nowego smart­fona Nokii — Lumii 930. Na mnie zro­bił bardzo dobre wrażenie!

Oto nowa propozy­cja Nokii dla osób szuka­ją­cych czegoś moc­nego — Lumia 930 to urządze­nie z najwyższej półki zaw­ier­a­jące chyba to, co lubimy najbardziej w smart­fonach fińskiego producenta.

Przede wszys­tkim należy zwró­cić na design urządzenia — jak dla mnie jest to najład­niejszy smart­fon Nokii od cza­sów Nokii N9 i pozy­ty­wnie wyróż­nia się na tle konkurencji. W dodatku jest dostępny w białym, czarnym, pomarańc­zowym i zielonym kolorze. Mate­ri­ały są bez zas­trzeżeń — w obu­dowie zas­tosowano aluminium.

Pod wzglę­dem specy­fikacji nie ma się o co martwić — mocy tu jest pod dostatkiem. Jest to zasługa pro­ce­sora Snap­dragon 800 o tak­towa­niu 2,3 GHz. Wspo­maga go 2 GB RAM-u.  Pamięć flash wynosi 32 GB. Pię­ciocalowy wyświ­et­lacz odz­nacza się rozdziel­czoś­cią 1080x1920 pik­seli i został pokryty warstwą ochronną Gorilla Glass 3. Wbu­dowany aku­mu­la­tor ma pojem­ność 2420 mAh. Smart­fon pozwala na łącze­nie się z siecią LTE-A.

Pod wzglę­dem zdol­ności fotograficznych jest tak, jak mogliśmy się spodziewać — Nokia Lumia 930 posi­ada aparat Pure­View o rozdziel­czości 20 Mpix z optyką firmy ZEISS. Nie zabrakło opty­cznej sta­bi­liza­cji obrazu i dwóch diod doświ­et­la­ją­cych LED. W odw­zorowa­niu dobrego dźwięku w nagra­ni­ach video pomogą cztery czułe mikro­fony HAAC.

Oczy­wiś­cie, sys­te­mem oper­a­cyjnym w tym przy­padku jest Win­dows Phone 8.1, o którym napisal­iśmy tutaj.

 

Ciekawe? Podziel się!