Nokia-Lumia-930

Na konferencji Microsoft Build odbyła się światowa premiera nowego smartfona Nokii – Lumii 930. Na mnie zrobił bardzo dobre wrażenie!

Oto nowa propozycja Nokii dla osób szukających czegoś mocnego – Lumia 930 to urządzenie z najwyższej półki zawierające chyba to, co lubimy najbardziej w smartfonach fińskiego producenta.

Przede wszystkim należy zwrócić na design urządzenia – jak dla mnie jest to najładniejszy smartfon Nokii od czasów Nokii N9 i pozytywnie wyróżnia się na tle konkurencji. W dodatku jest dostępny w białym, czarnym, pomarańczowym i zielonym kolorze. Materiały są bez zastrzeżeń – w obudowie zastosowano aluminium.

Pod względem specyfikacji nie ma się o co martwić – mocy tu jest pod dostatkiem. Jest to zasługa procesora Snapdragon 800 o taktowaniu 2,3 GHz. Wspomaga go 2 GB RAM-u.  Pamięć flash wynosi 32 GB. Pięciocalowy wyświetlacz odznacza się rozdzielczością 1080×1920 pikseli i został pokryty warstwą ochronną Gorilla Glass 3. Wbudowany akumulator ma pojemność 2420 mAh. Smartfon pozwala na łączenie się z siecią LTE-A.

Pod względem zdolności fotograficznych jest tak, jak mogliśmy się spodziewać – Nokia Lumia 930 posiada aparat PureView o rozdzielczości 20 Mpix z optyką firmy ZEISS. Nie zabrakło optycznej stabilizacji obrazu i dwóch diod doświetlających LED. W odwzorowaniu dobrego dźwięku w nagraniach video pomogą cztery czułe mikrofony HAAC.

Oczywiście, systemem operacyjnym w tym przypadku jest Windows Phone 8.1, o którym napisaliśmy tutaj.

 

Be Sociable, Share!