Windows-Phone-8.1-Startscreen-Backgrounds

Tego można było się spodziewać –  Windows Phone 8.1 miał dziś swoją oficjalną premierę. Microsoft na to wydarzenie kazał nam długo czekać, ale w końcu się doczekaliśmy. Co nowego wnosi ta duża aktualizacja systemowa?

No i stało się! Dzisiaj, podczas konferencji Microsoft Build, odbyła się oficjalna premiera systemu Windows Phone 8.1. Ma on trafić do smartfonów Windows Phone w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Warto uzbroić się w cierpliwość, bo zmiany są znaczne.

gsmarena_005

Większość z nowych funkcji jest już nam dobrze znana za sprawą wcześniejszych przecieków. Zdecydowanie najciekawszą z nich jest Cortana, będąca asystentem głosowym. Opiera się ona na wyszukiwarce Bing i pozwala wyszukiwać interesujące miejsca w pobliżu, dzwonić do wybranej osoby, ustawiać przypomnienia, przedstawić prognozę pogody i wykonywać wiele innych czynności znanych z Siri czy Google Now. Cortana jest dostępna z poziomu przycisku wyszukiwania. Nie wiadomo jednak, czy możliwe stanie się korzystanie z niej w języku polskim.

cortana-assistant

Oprócz niej Windows Phone 8.1 otrzymał szybkie przełączniki na rozwijalnym pasku notyfikacji możliwe do dostosowania według własnego uznania. Zmianie uległ ekran blokady. Dodano możliwość ustawienia własnej grafiki jako tła kafelek. Zmodyfikowane zostały: Wi-Fi Sense, aplikacja kalendarza, dialer, sklep z aplikacjami, klawiatura (od teraz można pisać metodą Swype) i przeglądarka Internet Explorer.

Proces dostarczania aktualizacji użytkownikom ma rozpocząć się „za kilka miesięcy”. Zapewne Microsoft wkrótce poda bardziej dokładne daty.

Be Sociable, Share!