ogar

Czas na statystyki podsumowujące zmiany w strukturze popularności różnych wersji Androida. KitKat sukcesywnie pnie się w górę.

Marzec to miesiąc, w którym – jak do tej pory – odnotowany został najbardziej spektakularny wzrost popularności KitKata. Względem poprzedniego miesiąca wzrost wynosi aż 112% (2,8 punktów procentowych) i coraz częstsze aktualizacje producentów wskazują na to, że w przyszłych miesiącach sytuacja będzie prezentować się podobnie.

Oczywiście, do sukcesu wciąż dużo brakuje – obecnie KitKat znajduje się ledwie na co dziewiętnastym smartfonie z Androidem więc w posiadaniu go tak naprawdę znajduje się niewielka garstka w porównaniu do całej puli użytkowników mobilnego systemu Google’a.

seter

chart

Jak się można domyślić, pozostałe Androidy straciły na popularności. Wyjątkiem jest tu Android 4.2.x, który wzrósł z 17,1 na 18,1%. Jednakże, licząc wszystkie trzy odmiany Jelly Beana jako jedną całość widać delikatny spadek (0,6 p.p.).

Jeśli chcecie zobaczyć, jak prezentowała się sytuacja w lutym, zapraszam do tego wpisu. Natomiast bardziej szczegółowe dane za marzec możecie znaleźć tutaj.

Via

Be Sociable, Share!