prima

Dzisiejszego dnia Nokia niespodziewanie zaprezentowała nowe, wyjątkowe urządzenie. Mowa o Lumii 3310, która jest hołdem oddanym w stronę kultowej Nokii 3310.

Nokia 3310 to najbardziej popularny model wszechczasów w historii fińskiego producenta. Został sprzedany w oszałamiającej liczbie 125 milionów egzemplarzy i zdobył mnóstwo fanów na całym świecie stając się czymś w rodzaju obiektu kultu. Nokia zgrabnie to wykorzystała i stworzyła smartfona nawiązującego do tej komórki.

Może wygląda zabawnie, lecz Nokia Lumia 3310 to prawdziwy potwór. Posiada ten sam aparat, co Lumia 1020, a więc jednostkę PureView o rozdzielczości 41 Mpix. Oprócz niego warto zwrócić uwagę na 2 GB RAM-u i 32 GB wbudowanej pamięci flash. Zupełną bombą jest wyświetlacz, który co prawda nie powala rozdzielczością (1280×720 pikseli) ani przekątną (3 cale), lecz został osłonięty warstwą z diamentu. Czyni go tym samym całkowicie odpornym na wszelkie zarysowania i upadki. W połączeniu z obudową wykonaną z tych samych materiałów, co w przypadku oryginalnej Nokii 3310, otrzymujemy smartfona niezniszczalnego.

3310-pureview-in-line1

Nokia Lumia 3310 otrzymała specjalnie dostosowaną wersję Windows Phone’a 8, dzięki czemu będzie można z niego korzystać bezproblemowo pomimo małej przekątnej i specyficznego kształtu ekranu. Dodatkowo każdy posiadacz tego urządzenia może cieszyć się preinstalowanymi grami: Snake II, Pairs II, Space Impact i Bantumi oraz aplikacją konwertującą pliki mp3 na monofoniczne dzwonki.

Moim skromnym zdaniem, wypuszczenie Lumii 3310 to doskonały ruch ze strony Nokii. Jestem pewien, że to urządzenie sprawi, że Nokia powróci do łask i stanie się najchętniej wybieranym producentem smartfonów.

Via

Ciekawe? Podziel się!