xiaomi_redmi_note_official-630x460

Xiaomi Redmi Note to smart­fon, na którego punkcie Chińczycy osza­leli. Jak można nazwać sprzedaż 100 tysięcy egzem­plarzy w ciągu zaled­wie 34 minut jeśli nie szaleństwem?

Xiaomi to pro­du­cent o świet­nej pozy­cji w Państ­wie Środka. Jest tam prawdzi­wym gigan­tem, a każdy z jego smart­fonów osiąga niesamowite wyniki sprzedaży. Można powiedzieć, że to taki chiński odpowied­nik Apple, lecz nie sku­pi­a­jący uwagi na rynki zagraniczne.

Niedawno Xiaomi zaprezen­towało model Hongmi Note. Cechuje się nieby­wałym sto­sunkiem ceną do mocy i jakości wyko­na­nia — za 487 zło­tych otrzy­mu­jemy smart­fona z ekranem 5,5″ o rozdziel­czości 1280 x 720 pik­seli, ośmiordzeniowym pro­ce­sorem 1,7 GHz, 2 GB pamięci RAM, 16 GB wbu­dowanej pamięci flash, 13 megapik­selowym aparatem, aku­mu­la­torem 3 200 mAh oraz Androi­dem 4.2.2.  Jak za darmo, prawda?

xiaomi-redmi-note-5

Gdyby jakimś dzi­wnym trafem to byłoby dla kogoś za drogo, smart­fon jest dostępny w sprzedaży także w wer­sji z pro­ce­sorem 1,4 Ghz, 1 GB RAM-u i 8 GB wbu­dowanej pamięci za mniej więcej 390 zło­tych. I wcale nie można mówić tu o typowej chińskiej tande­cie rozlatu­jącej się po paru miesiącach!

100 tysięcy egzem­plarzy w 34 min­uty co prawda robi wraże­nie, lecz to nic w porów­na­niu do wcześniejszego wyniku firmy. Xiaomi Hongmi mający swoją pre­mierę rok temu sprzedał się w tej samej ilości w… 4 minuty.

Via

Ciekawe? Podziel się!