xiaomi_redmi_note_official-630x460

Xiaomi Redmi Note to smartfon, na którego punkcie Chińczycy oszaleli. Jak można nazwać sprzedaż 100 tysięcy egzemplarzy w ciągu zaledwie 34 minut jeśli nie szaleństwem?

Xiaomi to producent o świetnej pozycji w Państwie Środka. Jest tam prawdziwym gigantem, a każdy z jego smartfonów osiąga niesamowite wyniki sprzedaży. Można powiedzieć, że to taki chiński odpowiednik Apple, lecz nie skupiający uwagi na rynki zagraniczne.

Niedawno Xiaomi zaprezentowało model Hongmi Note. Cechuje się niebywałym stosunkiem ceną do mocy i jakości wykonania – za 487 złotych otrzymujemy smartfona z ekranem 5,5″ o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, ośmiordzeniowym procesorem 1,7 GHz, 2 GB pamięci RAM, 16 GB wbudowanej pamięci flash, 13 megapikselowym aparatem, akumulatorem 3 200 mAh oraz Androidem 4.2.2.  Jak za darmo, prawda?

xiaomi-redmi-note-5

Gdyby jakimś dziwnym trafem to byłoby dla kogoś za drogo, smartfon jest dostępny w sprzedaży także w wersji z procesorem 1,4 Ghz, 1 GB RAM-u i 8 GB wbudowanej pamięci za mniej więcej 390 złotych. I wcale nie można mówić tu o typowej chińskiej tandecie rozlatującej się po paru miesiącach!

100 tysięcy egzemplarzy w 34 minuty co prawda robi wrażenie, lecz to nic w porównaniu do wcześniejszego wyniku firmy. Xiaomi Hongmi mający swoją premierę rok temu sprzedał się w tej samej ilości w… 4 minuty.

Via

Be Sociable, Share!