Nokia-X-line

Nokia X wreszcie zawitała do Polski. Można ją nabyć już teraz za pośrednictwem internetowej strony operatora Play.

Nokia zaskoczyła wszystkich fanów mobilnych technologii prezentując swoje pierwsze urządzenie pracujące pod kontrolą Androida. To, co zdawało się niemożliwe okazało się prawdą. Żeby nie było tak doskonale trzeba dodać, że jest to model z niskiej półki i zaimplementowana odmiana Androida nie jest dokładnie tym, co zdążyliśmy poznać ze smartfonów konkurencji.

Komórka co prawda działa pod kontrolą Androida 4.1.2, lecz został on okrojony z usług Google’a. Nie znajdziemy w nim Google Play, Google Maps czy Google Drive. Te zostały zastąpione przez ich odpowiedniki. Nie wszystkie aplikacje z Androida są kompatybilne z Nokią X, lecz za sprawą specjalnych narzędzi deweloperzy aplikacji mogą przeportować na to urządzenie swoje aplikacje niemal błyskawicznie. Szacuje się, że ok. 75% androidowych aplikacji współpracuje z Nokią X bez zarzutu.

Nokia-X-screen

Nokia X odznacza się czterocalowym ekranem IPS LCD o rozdzielczości 800 x 480 pik­seli, procesorem Snapdragon 1 GHz o dwóch rdzeniach, 512 MB pamięci RAM, aparatem 3 Mpix i slotem na kar­tę MicroSD.

Telefon od wczoraj jest dostępny na stronie operatora Play i w większości umów można go dostać za symboliczną złotówkę. Sugerowana cena Nokii X dla Polski wynosi 499 zł i będziemy mogli zobaczyć ją w większości dużych sklepów z elektroniką na terenie naszego kraju już od przyszłego tygodnia.

Na razie nie ma planów wprowadzenia do Polski Nokii X+, a Nokia XL trafi do sprzedaży za kilka miesięcy w cenie 699 zł.

 

Ciekawe? Podziel się!