tojestruchome

2 kwietnia to dzień, w którym odbędzie się konferencja Microsoft Build 2014. Ma w niej wziąć udział Nokia. Według doniesień planuje tam zaprezentować dwa nowe smartfony.

O tym, że Nokia zamierza pokazać dwa nowe smartfony mogliśmy usłyszeć już kilka dni temu. Z tym, że była to wówczas niewiele warta plotka. Teraz informacja została potwierdzona przez samego fińskiego producenta.

No, w każdym razie nie do końca – wiadomo, że Nokia zapowiada tam swoją obecność i uraczyła nas gifem. Znajduje się na nim napis more (ang. więcej), a litera o zmienia się w symbole odpowiadające nawigacji, Internetowi, aparatowi, komunikacji tekstowej, muzyce i zegarowi.

Wcześniejsze doniesienia mówiły, że Nokia planuje przedstawić dwa nowe smartfony: Lumię 630 i Lumię 930. Nokia Lumia 630 miałaby otrzy­mać wyświ­et­lacz o przekąt­nej 4,5″ i rozdziel­czości 480×800 pik­seli, czterordzeniowy pro­ce­sor i 1 GB pamięci RAM. Z kolei o Lumii 930 można wyczy­tać, że otrzyma ekran 5″ Full HD, aparat Pure­View 20 Mpix i pro­ce­sor Snap­dragon 800.

Jednakże, zegarek widniejący na animacji może oznaczać, że Nokia chce zaprezentować własnego smartwatcha. Myślę, że na to nie powinniśmy się nastawiać – znając Nokię nie będzie chciała wypuścić swojego inteligentnego zegarka aż tak szybko.

Oczywiście, powinniśmy się spodziewać także premiery systemu Windows Phone 8.1 – to, że go ujrzymy na Microsoft Build 2014 jest niemal całkowicie pewne.

Via

Be Sociable, Share!