iphonez

iPhone’a można kochać lub nienawidzić, lecz każdy przyzna, że jest to rodzina smartfonów, która w 2007 roku zmieniła zasady gry. Teraz, w siedem lat po premierze pierwszego z nich sprzedało się już ponad 500 telefonów komórkowych Apple’a.

iPhone to najbardziej przełomowe urządzenie stworzone w historii Apple i to dopiero ono spopularyzowało smartfony z ekranami dotykowymi. Pierwsza generacja tego telefonu została pokazana światu w 2007 roku. Do tej pory powstały: iPhone 2G, 3G, 3GS, 4, 4S, 5, 5S i 5C. Razem jest to 8 modeli. Firma chwali się, że sprzedały się łącznie w olbrzymiej ilości 500 milionów egzemplarzy.

500 milionów sprzedanych egzemplarzy zaledwie ośmiu modeli smartfonów brzmi niesamowicie. To jednak oczywiście nie koniec szaleństwa. Analitycy sądzą, że Apple do końca tego roku osiągnie wynik 600 milionów, głównie za sprawą wypuszczenia nowego iPhone’a 6 (wraz z wyższym numerkiem możemy spodziewać się sporych zmian) oraz wyczekiwanej obniżki cenowej iPhone’a 5C. W sieci można znaleźć informacje, według których Apple planuje prezentację dwóch (lub trzech, wliczając 5SC) iPhone’ów różniących się przekątną ekranu. Oczywiście, na komórkach się nie kończy i powinniśmy spodziewać się również nowych tabletów oraz… smartwatcha,  którego sam z niecierpliwością wyczekuję.

Via

Ciekawe? Podziel się!