z15683362Q

Jest dokładnie tak, jak mogliśmy się spodziewać – HTC zaprezentowało dzisiaj swojego nowego flagowca będącego ulepszonym modelem sprzed roku. Poznajcie nowego HTC One (M8). Tym razem już oficjalnie.

Dzisiaj, 25 marca 2014, HTC pokazało światu HTC One (M8). Z zewnątrz wygląda łudząco podobnie do poprzednika, lecz zmian jest w nim więcej, niż mogłoby się wydawać.

Po samym wyglądzie zmiany można zauważyć dopiero po dłuższym przyglądaniu się. Są to chociażby inny rodzaj aluminium na obudowę, brak przycisków pod ekranem, większy ekran i… dwa aparaty z tyłu.

z15683359Q

No właśnie, dwa aparaty… HTC puściło wodze fantazji i stworzyło smartfona z wyjątkową jednostką fotograficzną. Główny aparat wykorzystuje znane nam rozwiązanie Ultrapixels i posiada mizerną rozdzielczość 4 Mpix. Drugi, górny aparat pomocniczy zajmuje się pomiarem odległości poszczególnych obiektów i pomaga w szybszym ustawianiu ostrości. To pozwoliło na zmianę ustawień ostrości nawet po zrobieniu zdjęcia. Smartfon wyposażony został w dwie diody LED.

Mocy w nowym HTC One nie brakuje. Procesorem został w nim Snapdragon 801 o częstotliwości 2,3 GHz, a pamięć RAM wynosi 2 GB. Smartfon będzie sprzedawany z 16 lub 32 GB wbudowanej pamięci flash, lecz nie zabrakło czytnika kart pamięci o pojemności nawet do 128 GB.

Wyświetlacz cechuje się przekątną 5″ i rozdzielczością Full HD. Zarówno pod jak i nad nim znajduje się głośnik BoomSound, które razem tworzą głośny i wyraźny dźwięk stereo. Względem poprzednika grają ponoć o 25% głośniej.

Smartfon posiada Androida 4.4 KitKat z nakładką Sense 6. Posiada ona sporo udogodnień, w tym opcję uruchamiania aplikacji aparatu bez konieczności ręcznego włączania ekranu, czy tryb oszczędzania baterii, który pozwoli na dziesięć godzin pracy na zaledwie dziesięciu procentach baterii.

HTC One (M8) to ewolucja. Czy w dobrą stronę? Myślę, że tak, lecz szkoda, że aparat wciąż straszy tak słabą rozdzielczością…

 

Ciekawe? Podziel się!