Unreal-Engine-4-Nexus-5-620x343

Unreal Engine to jeden z najpopularniejszych silników wykorzystywanych w grach na komputery osobiste. Jego twórcy chcą zachęcić do wykorzystywania swojego narzędzia w urządzeniach mobilnych i w tym celu zaprezentowali niezwykle efektowny pokaz jego możliwości.

W 2010 roku studio Epic Games sprawiło, że świat przecierał oczy na widok rewelacyjnej grafiki w demie technologicznym Epic Citadel oraz grze Infinity Blade. Wykorzystywały one silnik graficzny Unreal Engine 3 i były jego doskonałym pokazem możliwości.

Od tego czasu minęły już cztery lata, a smartfony stały się co najmniej kilkakrotnie wydajniejsze. Z racji istnienia kolejnej, czwartej, odsłony Unreal Engine stworzono nowe demo, które zostało zaprezentowane na konferencji GDC 2014. Zostało tam wyświetlone na smartfonie LG Nexus 5 z procesorem Qualcomm Snapdragon 800 i grafiką Adreno 320. Taka specyfikacja pozwoliła na wygenerowanie bardzo szczegółowej grafiki bez jakiegokolwiek zacięcia. Zresztą, popatrzcie sami na filmik poniżej:

 


 
Prezentuje się niezwykle efektownie, prawda? Jeszcze niedawno taka grafika była zarezerwowana wyłącznie dla mocnych komputerów, a teraz proszę – można ją uzyskać na komórce za mniej niż 1 500 zł. Byłoby miło, gdyby w oparciu o tą technologię powstało kilka efektownych i grywalnych gier.

Via

Ciekawe? Podziel się!