Unity-5-2

Swoją premierę miał silnik graficzny Unity 5. Oznacza to, że wkrótce będziemy mogli doczekać się gier mobilnych cechujących się lepszą grafiką niż w przypadku tych stworzonych za pomocą silnika Unity poprzedniej generacji.

Unity 5 został zaprezentowany podczas konferencji GDC 2014 w San Francisco. Jest to nowy silnik graficzny, który pozwoli na wyciśnięcie jeszcze więcej z urządzeń mobilnych (choć nie tylko, bo obsługuje także komputery osobiste, konsole do gier i przeglądarki).

Nowa odsłona tego popularnego silnika pozwala na lepsze odwzorowanie efektów świetlnych, fizyki oraz daje lepszą kontrolę nad udźwiękowieniem, niż poprzednik. Zdecydowanie najbardziej efektownie prezentuje się to pierwsze – Unity 5 jest w stanie generować bardzo realistyczne oświetlenie, dzięki czemu gry prezentują się dużo ładniej.

Usprawnieniu ulegnie także sam proces tworzenia gier. Narzędzia deweloperskie otrzymały nowy interfejs, co sprawia, że Unity 5 jest atrakcyjne nie tylko dla graczy, lecz również i twórców gier. Wszystkie najważniejsze funkcje nowego silnika możemy zobaczyć na poniższym filmie.

 

 
Unity 5 prezentuje się naprawdę obiecująco. Nie jest on żadną rewolucją, lecz pozwoli na tworzenie jeszcze piękniejszych gier. To, jak bardzo efektowne będą zależy już raczej nie od silnika, a od optymalizacji oraz mocy urządzeń.

Via

 

Be Sociable, Share!