AndroidKitKatPic

Posiadacze smartfonów: Sony Xperia Z1, Z1 Compact i Z Ultra mają od teraz możliwość aktualizacji systemu do najnowszego Androida 4.4 KitKat.

Trzy najbardziej zaawansowane smartfony Sony’ego właśnie otrzymały aktualizację do najnowszej istniejącej wersji Androida, czyli do KitKata. Oczywiście, zmiany nie ograniczają się jedynie do poprawek naniesionych przez Google, gdyż japoński producent także zadbał o parę usprawnień. Przedstawiam je poniżej:

  • Zmodyfikowany pasek powiadomień i szybkich ustawień – poprawiony został ich interfejs oraz dodano większe możliwości personalizacji.
  • Przeprojektowany interfejs użytkownika tak, by bardziej przypominał ten z konsoli PlayStation 4
  • Odświeżone aplikacje producenta, jak: WALKMAN, Filmy, Galeria, Wiadomości, MyXperia, Smart Connect, Małe aplikacje, TrackID, TrackID TV, Sony Select, Smart Social Camera
  • Ponad 280 motywów Xperia Themes zmieniających wygląd nakładki

Pewnie niektórzy z Was  mogą narzekać, że KitKat został udostępniony wyłącznie dla najnowszych i najdroższych smartfonów i Sony olało posiadaczy nieco starszych urządzeń. Nic bardziej mylnego! Sony zapowiedziało, że na przełomie maja i czerwca KitKat trafi także do Xperii Z, Xperii ZL, Xperii ZR i Xperii Tablet Z. Poinformowało także o update’ach dla Xperii T2 UltraXperia E1 i Xperia M2, lecz nie wiadomo, kiedy te modele otrzymają aktualizację.

Via

Ciekawe? Podziel się!