181335-oppofind7

Oppo zgod­nie ze swoimi obiet­ni­cami pokazało model Find 7. Warto było na niego czekać, gdyż jawi się jako kawał świet­nego smartfona.

Oppo to jeden z moich ulu­bionych pro­du­cen­tów smart­fonów. Jest on doskon­ałym przykła­dem na to, że uprzedzenia na temat chińskiej tandety są zwykłą bujdą. Ta chińska firma potrafi swoimi smart­fon­ami zaw­sty­dzić niejed­nego konkurenta z Korei czy Stanów Zjed­noc­zonych. Także pod wzglę­dem jakości wyko­na­nia. Dodatkowo, Oppo lubi ekspery­men­tować i wyko­rzysty­wać najnowsze technologie.

Doskon­ałym przykła­dem na potwierdze­nie tej tezy jest nowe Oppo Find 7. Ten smart­fon może pochwalić się ekranem o niesamowitej rozdziel­czości QHD (2560 x 1440 pik­seli) i przekąt­nej 5,5″. Pokrywa go ochronna warstwa Gorilla Glass 3.

Wyświ­et­lacz to nie jedyna zaleta. Pokłady dużej mocy zaofer­uje mocarny Snap­dragon 801 MSM8974AC o tak­towa­niu 2,5 GHz. Prócz tego mamy 3 GB RAM-u, 32 GB wbu­dowanej pamięci, slot na karty microSD i aku­mu­la­tor 3000 mAh.

Fotograficznie też nie można nic zarzu­cić Find­owi 7. Posi­ada jed­nos­tkę CMOS f/2.0 wypro­dukowaną przez Sony. Za dobre oświ­etle­nie odpowiadają dwie diody LED. Aparat jest w stanie wykony­wać zdję­cia 13 Mpix, lecz w spec­jal­nym try­bie pozwala na stworze­nie 50 megapik­selowej fotki złożonej z dziesię­ciu mniejszych. Nie zabrakło nagry­wa­nia filmów 4K oraz nagry­wa­nia w 720p w 120 klatkach na sekundę (slow motion).

Całość została opakowana w naprawdę ele­gancką obu­dowę. Bardzo ciekawy efekt daje dolny pasek powiadomień pod przyciskami.

Cena? Oppo Find 7 ma kosz­tować w przelicze­niu na złotówki 1 700 zł. Jak na taki tele­fon, jest to prawie jak za darmo. Szkoda tylko, że potenc­jalny klient z Pol­ski będzie musiał doliczyć opłaty za cło oraz między­nar­o­dową przesyłkę.

Via

Ciekawe? Podziel się!