android-wear

Choć o smartwatchach mówi się od dawna, ciągle są jedynie zabawką dla największych technologicznych fanatyków. Kiedy ten stan rzeczy się zmieni? Być może już znamy odpowiedź – wystarczy poczekać na premierę zegarków od Google wraz z nowym ekosystemem.

Zegarki takie, jak Qualcomm Toq lub Samsung Gear 2 mają jedną, dość poważną wadę – zamknięty ekosystem zamykający drogę do szerokiej gamy aplikacji. Ilością zastosowań dzisiejszym smartfonom nie sięgają do pięt i mało kto chce się przez to na nie skusić. Teraz Google ogłosiło remedium – Androida Wear, specjalną odmianę mobilnego systemu stworzoną z myślą o smartwatchach. Oczywiście, system będzie przypominać większego i starszego brata, zwłaszcza pod względem interfejsu, który przypomina to, co znamy z Jelly Beanów i KitKata.

 

 
Android Wear będzie wyświetlał kilka różnych ekranów głównych, które będą zawierać informacje dostosowane do naszych potrzeb. To od nas zależy, czy chcemy oglądać dane pogodowe, nowe posty na Facebooku czy nieodebrane wiadomości z komunikatorów internetowych. Wiele komunikatów będzie wyświetlanych automatycznie w zależności od lokalizacji, preferencji użytkownika lub wcześniej ustawionych przypomnień. Oczywiście, nie będzie problemem mówienie do zegarka, gdyż system będzie w stanie rozpoznawać naszą mowę.
 

 
Materiały od Google’a przedstawiają dwa prototypy smartwatchów: jeden od Motoroli (okrągły) i jeden od LG (kwadratowy). Możliwe, że właśnie tak będą się przedstawiać pierwsze zegarki z systemem Android Wear.

Via

Be Sociable, Share!