1ads

Telefony z klapką jeszcze dekadę temu trzymały się naprawdę dobrze. Teraz są jedynie reliktem przeszłości. Ale czy na pewno? Samsung w najbliższych miesiącach zaprezentuje swojego nowego smartfona z obudową tego typu.

Clamshelle, czyli popularne telefony z klapką zdały się umrzeć śmiercią naturalną od czasu premiery pierwszego iPhone’a. Teraz urządzenia tego typu powstają niezwykle rzadko, zwłaszcza gdy mówimy o smartfonach z pełnoprawnym systemem operacyjnym i zazwyczaj nie opuszczają kontynentu azjatyckiego. Warto jednak wiedzieć, że takie komórki wciąż są produkowane.

TENAA, czyli chińska organizacja zajmująca się standaryzacją i dopuszczaniem na rynek urządzeń elektronicznych zatwierdziła właśnie Samsunga o kodowej nazwie G9098. Jest to smartfon z klapką oraz zaskakująco dobrą specyfikacją sprzętową. Posiada dwa wyświetlacze o przekątnej 3,67″ i rozdzielczości 800×480 pikseli, czterordzeniowy procesor 2,3 GHz (prawie na pewno Snapdragon 800) oraz 2 GB RAM-u. Aparat może pochwalić się matrycą 13 Mpix. System operacyjny to Android 4.3 Jelly Bean.

Samsung G9098 trafi do sprzedaży wyłącznie w Azji. Nie znamy jego ceny ani daty premiery.

Via

Be Sociable, Share!