usbotg

Dobre wieści! Windows Phone 8.1 ma pozwolić na korzystanie z USB OTG. To oznacza, że bez problemów będziemy w stanie podłączyć np. pamięć typu pendrive do smartfona.

USB OTG to rozwiązanie, o którym nie każdy wie, lecz bywa bardzo użyteczne. Pozwala ono na podłączenie do smartfona urządzeń z wyjściem USB za pomocą specjalnej przejściówki. Obecnie świetnie działa to na urządzeniach z Androidem, do których za pomocą USB OTG można podłączyć pendrive’y, czytniki kart pamięci, a nawet myszki, klawiatury czy… tablety graficzne.

Do tej pory system Windows Phone był pozbawiony wsparcia dla USB OTG. Nowe doniesienia mówią, że aktualizacja Windows Phone 8.1 aka Blue zmieni ten stan rzeczy. Za tą informacją stoi Nawzil, użytkownik Twittera będący byłym pracownikiem Microsoftu. Wyćwierkał on następujący wpis:

 


Tłumacząc na polski: „pamięć masowa USB wykryta. Dotknij, by wyświetlić pliki.” Dotknięcie otwiera menedżer plików i pokazuje pliki. USB OTG dla #WindowsPhone8.1

Osobiście jestem bardzo zadowolony z tej wiadomości. Wsparcie dla USB OTG uczyni system Windows Phone bardziej kompletnym i sprawi, że urządzenia oparte na nim będzie można wykorzystywać do bardziej poważnych zastosowań.

Via

Ciekawe? Podziel się!