nokia-x-developers

Jak wiadomo Nokia na ostatnich targach MWC w Barcelonie zaprezentowała rodzinę smartfonów Nokia X, które będą bazować na systemie operacyjnym Android. Z racji wejścia w nowy (jak dla Nokii) system operacyjny, firma postanowiła zadbać o edukację deweloperów w przystosowaniu aplikacji pod smartfony Nokia X.

Pierwszym krokiem i pewnie nie jedynym jest zielony autobus Nokia X, który przemierza teraz niemal całą Europę by dzielić się wiedzą na temat przystosowania aplikacji pod smartfony Nokia X, Nokia X+ oraz Nokia XL.

nokia-x-go-port

Autobus był już obecny w takich miastach, jak: Paryż, Lion, Madryt, Bolonia, Budapeszt i od 19 marca także będzie w Pradze. Po przystanku u naszych południowych sąsiadów 21 marca (najbliższy piątek) bus pojawi się w Warszawie przy ul. Koszykowej 86 (Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych).

Agendę oraz więcej informacji na temat spotkania znajdziecie na bannerze na samym górze strony.

Właśnie tam będziecie mieli możliwość spotkać się z ekspertami i dowiedzieć się cennych informacji na temat dostosowania swoich aplikacji do potrzeb zmodyfikowanego systemu Android, który dostępny jest w Nokiach X. Wydaję mi się, że to też dobra okazja do tego by rozpocząć swoją przygodę z programowaniem na Androida – pomimo ogromu aplikacji, jaki dostępny jest pod ten system operacyjny, coraz częściej zdarza się, że prywatne firmy interesują się stworzeniem apki własnego biznesu – ktoś to musi robić 🙂

Oprócz tego, że są to pierwsze smartfony Nokii z Androidem, potencjalnych deweloperów powinien zainteresować fakt pierwszych sukcesów tego projektu – w przedsprzedaży w Chinach smartfon Nokia X został zamówiony ponad milion razy tylko w 4 pierwsze dni, cóż…

Nokia + Android + niska cena = sukces

Ciekawe? Podziel się!