google-smartwatch

Wychodzi na to, że Google w tym roku zamierza pokazać nie tylko smartfona lub tablet z linii Nexus, lecz także inteligentny zegarek .

O smartwatchach mówi się od kilku lat. Jest to technologia, z którą wielu z nas wiąże nadzieje na przyszłość i są analitycy mówiący o świetlanej przyszłości tego segmentu elektroniki. Niestety, do tej pory są jedynie ciekawostką dla geeków. Czy ta sytuacja ulegnie zmianie? Prawdopodobnie tak, jeśli za takie zegarki weźmie się Apple lub Google.

Znany nam dobrze @Evleaks wszedł w posiadanie informacji na temat smartwatcha Google’a. Ma on zostać wyprodukowany przez LG. Jego wyświetlacz wykonany w technologii IPS LCD otrzyma przekątną 1,65″ oraz rozdzielczość 280×280 pikseli. Niestety, procesor wciąż jest nieznany, lecz wiemy, że pamięci RAM znajdziemy 512 MB. Pamięć wewnętrzna wyniesie 4 GB.

Niestety, reszta to wciąż domysły. Możemy spodziewać się dobrze zaimplementowanej usługi Google Now, solidnej obudowy i przyzwoitej ceny. Kiedy nastąpi jego premiera? Tego też nie wiadomo, lecz obstawiałbym najbliższą konferencję Google I/O.

Via

Be Sociable, Share!