bd89dacf-7d71-435a-a470-1072f65411fb

Nokia Refocus to jedna z najciekawszych fotograficznych aplikacji Nokii, która pozwala na zmianę ostrości zdjęcia po jego wykonaniu. Teraz jest dostępna dla wszystkich smartfonów Nokia Lumia z Windows Phone 8.

Nokia Refocus to aplikacja, która miała swoją premierę wraz ze smartfonem Nokia Lumia 1520 i początkowo była dostępna wyłącznie na nim. W listopadzie ubiegłego roku zwiększyła swoją dostępność i trafiła do wszystkich smartfonów Nokia Lumia, które mają w posiadaniu aparat PureView (m.in. Lumia 1020, Lumia 920 i Lumia 925). Teraz Nokia Refocus trafia do każdego pozostałego smartfona fińskiego producenta – wystarczy, że posiada zainstalowany system Windows Phone 8.

Zasada działania aplikacji jest warta uwagi. Aplikacja pozwala na wykonanie zdjęcia, które jest zapisywane na pamięci telefonu oraz ustawienie ostrości w późniejszym czasie. Świetna sprawa zwłaszcza, jeśli lubujemy wykonywać makrofotografie – Nokia Refocus pomaga w wykonywaniu pięknych zdjęć. Apka posiada też opcję uwydatnienia wybranego koloru.

Oto oficjalny opis aplikacji:

Wymaga aktualizacji oprogramowania Lumia Amber. Program Nokia Refocus umożliwia zrobienie zdjęcia, a następnie wybranie na nim punktu, gdzie ma być skupiona ostrość. Sprawdza się świetnie, gdy fotografujesz obiekt w zbliżeniu, ponieważ w ten sposób możesz uwypuklić głębię na zdjęciach, a następnie zmienić punkt ostrości, jeśli chcesz. Możesz też dodać fajne efekty, takie jak „Wszystko jest ostre” czy Podbicie koloru.

Gdy skończysz, udostępnij swoje interaktywne zdjęcia Refocus za pośrednictwem mediów społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter, poczty elektronicznej i komunikatorów — wystarczy do tego konto SkyDrive. Aplikacja przesyła najpierw Twoje zdjęcia do SkyDrive, a następnie tworzy do nich łącze, które możesz udostępnić znajomym, żeby mogli się pobawić i sami zmieniać punkt ostrości.

Możesz udostępniać zdjęcia Refocus za pośrednictwem sieci Wi-Fi lub komórkowego połączenia danych, pamiętaj więc, aby najpierw sprawdzić opłaty za przesył danych u swojego operatora.

Aby pobrać najnowsze aktualizacje oprogramowania dla swojego telefonu, otwórz menu Ustawienia > Aktualizacja telefonu. Więcej o aktualizacji oprogramowania Lumia Amber można dowiedzieć się online, na stronie nokia.com/lumia-update.

Nowości w tej wersji:
– Obsługa wszystkich urządzeń Lumia z systemem WP8
– Poprawa ostrości

Wyłącznie dla Nokia Lumia

Nokia Refocus – Download

Be Sociable, Share!