Nokia-flexible-battery

Nokia może poszczycić się bardzo dużą ilością patentów. Nie każdy jednak jest tak odkrywczy, jak najnowszy z nich. Przedstawia on… elastyczny akumulator.

Nie jestem specem od takich rozwiązań, więc trudno mi dokładnie wyjaśnić, na jakiej zasadzie to jest możliwe. Akumulator, który składa się z wielu małych wstąg pozawijanych w spirale brzmi bardzo fantazyjnie, a na pewno budzi sporo wątpliwości fakt, czy coś takiego rzeczywiście może być zrealizowane. Widocznie, Nokia wie, jak to stworzyć i postanowiła zgłosić rozwiązanie do biura patentowego.

Nowe ogniwa mają znaleźć zastosowanie w giętkich smartfonach czy nawet tabletach. Od kilku ładnych lat jesteśmy raczeni koncepcyjnymi wizjami elastycznych smartfonów, lecz do tej pory jedyne, co udało się osiągnąć to nadanie jedynego, słusznego kształtu wygięcia (Samsung Galaxy Round, LG G Flex) lub prezentacje wygiętych fantazyjnie wyświetlaczy. Problemem dalej jest stworzenie elastycznych podzespołów. No, ale skoro mamy już akumulator, to sądzę, że teraz powinno pójść z górki.

Via

Be Sociable, Share!