Pantech-Vega-Iron-2-e1394458965745

Na początku tego roku Qual­comm zaprezen­tował światu nową gen­er­ację swoich pro­ce­sorów. Wśród nich znalazł się Snap­dragon 805, czyli następca Snap­drag­ona 800 uznawanego za najlep­szy mobilny układ dla urządzeń mobil­nych obec­nej gen­er­acji. Teraz zaczęły dochodzić słuchy na temat pier­wszego smart­fona z tym nowym procesorem.

Pan­tech w naszym kraju jest firmą, której nie zna nikt. A szkoda, gdyż np. w Stanach Zjed­noc­zonych radzi sobie całkiem nieźle i ofer­uje naprawdę wyda­jne smart­fony w korzyst­nych cenach. Jest to trzeci najwięk­szy pro­du­cent smart­fonów z Korei Południowej.

Według doniesień Pan­tech Vega Iron 2 ma mieć swoją pre­mierę już w maju. Co prawda na jego temat nie ma żad­nych ofic­jal­nych infor­ma­cji, lecz już teraz o tym urządze­niu wiadomo naprawdę sporo. Jak już wspom­ni­ałem na początku, otrzyma czterordzeniowy pro­ce­sor Snap­dragon 805 2,5 GHz praw­dopodob­nie jako pier­wszy smart­fon na świecie będący w sprzedaży detal­icznej. Oprócz tego, ma posi­adać 5,5-calowy wyświ­et­lacz FullHD, 2 GB pamięci RAM, aparat główny 13 Mpix i dodatkowy 3 Mpix, 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej i baterię 2 800 mAh. Do tego doda­jmy jeszcze łączność LTE-A oraz wspar­cie dla USB 3.0. Sys­tem to Android 4.3.1 Jelly Bean.

pantech-vega-im-a910-iron-2-leaked-2-600x300

Specy­fikacja przed­stawia się naprawdę kusząco. Pan­tech powinien być bardzo zad­owolony z tego, że w tak krótkim cza­sie udało mu się zaim­ple­men­tować świeżutki układ Qual­comma — to może mu zapewnić poprawę sprzedaży.

Via

Ciekawe? Podziel się!