Pantech-Vega-Iron-2-e1394458965745

Na początku tego roku Qualcomm zaprezentował światu nową generację swoich procesorów. Wśród nich znalazł się Snapdragon 805, czyli następca Snapdragona 800 uznawanego za najlepszy mobilny układ dla urządzeń mobilnych obecnej generacji. Teraz zaczęły dochodzić słuchy na temat pierwszego smartfona z tym nowym procesorem.

Pantech w naszym kraju jest firmą, której nie zna nikt. A szkoda, gdyż np. w Stanach Zjednoczonych radzi sobie całkiem nieźle i oferuje naprawdę wydajne smartfony w korzystnych cenach. Jest to trzeci największy producent smartfonów z Korei Południowej.

Według doniesień Pantech Vega Iron 2 ma mieć swoją premierę już w maju. Co prawda na jego temat nie ma żadnych oficjalnych informacji, lecz już teraz o tym urządzeniu wiadomo naprawdę sporo. Jak już wspomniałem na początku, otrzyma czterordzeniowy procesor Snapdragon 805 2,5 GHz prawdopodobnie jako pierwszy smartfon na świecie będący w sprzedaży detalicznej. Oprócz tego, ma posiadać 5,5-calowy wyświetlacz FullHD, 2 GB pamięci RAM, aparat główny 13 Mpix i dodatkowy 3 Mpix, 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej i baterię 2 800 mAh. Do tego dodajmy jeszcze łączność LTE-A oraz wsparcie dla USB 3.0. System to Android 4.3.1 Jelly Bean.

pantech-vega-im-a910-iron-2-leaked-2-600x300

Specyfikacja przedstawia się naprawdę kusząco. Pantech powinien być bardzo zadowolony z tego, że w tak krótkim czasie udało mu się zaimplementować świeżutki układ Qualcomma – to może mu zapewnić poprawę sprzedaży.

Via

Be Sociable, Share!