IMG-20140303-00318

HTC HD2 to chyba najbardziej wyjątkowy smartfon dla całej społeczności komórkowych modderów. Udało się na niego przeportować bardzo wiele systemów operacyjnych. Teraz dołączył do nich Android w postaci znanej z Nokii X.

HTC HD2 co prawda został wypuszczony w 2009 roku, lecz wciąż cieszy się bardzo prężnie działającą społecznością, która stale tworzy nowe porty systemów operacyjnych. Smartfon ten początkowo korzystał z Windows Mobile 6.5, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, by wgrać na niego Androida (nawet 4.4 KitKat!), Windows Phone, Ubuntu, MeeGo, czy Firefox OS. Brzmi imponująco. Zwłaszcza, że HD2 posiada jednordzeniowy procesor 1 GHz i 576 MB RAM-u. Teraz do osiągnięć możemy dodać zmodyfikowanego Androida znanego z Nokii X.

ROM z Nokii X (opiera się on na Androida 4.1.2 Jelly Bean) co prawda już działa, lecz możemy zapomnieć o płynności i stabilności. Projekt znajduje się w bardzo wczesnej fazie i poza renderowaniem interfejsu i odtwarzaniem dźwięku nie działa nic.

Zabawy takie, jak ta to oczywiście sztuka dla sztuki i pokaz możliwości poczciwego smartfona. Jednakże, warto docenić starania użytkowników HD2, którzy potrafią dokonać z tym smartfonem niemalże cudów.

Via

Ciekawe? Podziel się!