oppda

Oppo to jeden z najciekawszych chińskich producentów smartfonów. Wygląda na to, że wkrótce pokaże telefon wyposażony w aparat o olbrzymiej matrycy 50 Mpix.

Trzeba przyznać, że Oppo ma rozmach. Upakować w obudowę smartfona matrycę 50 Mpix to nie lada wyczyn zwłaszcza, jeśli zależy nam na otrzymaniu zdjęć odznaczających się dobrą jakością. Oczywiście, Nokii ta sztuka się udała w Lumii 1020 z aparatem 41 Mpix, lecz ta posiada ogromne doświadczenie w kwestii optyki. Aż trudno uwierzyć, że firma, która swój pierwszy telefon wypuściła w 2008 roku może pod tym względem dogonić fińskiego giganta.

Jednakże, wygląda na to, że Oppo rzeczywiście pragnie stworzyć najlepszego na rynku fotograficznego smartfona. Na  znanym chińskim portalu społecznościowym Weibo pojawiło się zdjęcie przedstawiające klasyczny amerykański samochód, które w danych EXIF ma podaną nazwę modelu Oppo Find 7. Jego wymiary to 8160 x 6120 pikseli i prawdopodobnie smartfon otrzyma funkcję multisamplingu analogiczną do tej z Lumii 1020.

oppo

 

Wiemy już, że Oppo Find 7 otrzyma ekran 5,5″ o rozdzielczości 2560×1440 pikseli oraz procesor Qualcomm Snapdragon 801. Wszystko to sprawia, że smartfon prezentuje się dużo ciekawiej, niż pokazany niedawno Samsung Galaxy S5.

Premiera Oppo Find 7 ma nastąpić 19 marca i nie omieszkamy Was o niej poinformować.

Link do zdjęcia w pełnej rozdzielczości możecie znaleźć tutaj, lecz ostrzegam – jest ono na tyle duże, że nie udało mi się go pobrać pomimo wielu prób.

Via

Be Sociable, Share!