lfsssssssssssssssssssss
Ara to projekt Google’a na telefon składający się z wymienialnych modułów. Jest to bardzo interesująca wizja i takie urządzenie może okazać się wielkim przełomem.

O Project Ara słyszeliśmy już w październiku ubiegłego roku. Wtedy odpowiadała za nim Motorola, lecz w międzyczasie doszło do niemałych zmian. Teraz za Arą stoi specjalnie powołana ekipa stworzona z pracowników Google’a i wygląda na to, że praca wre.

Sam projekt jednak prezentuje się w takiej samej formie, jak wtedy. Jednakże, teraz możemy dowiedzieć się o nim więcej za sprawą wystąpienia na konferencji LAUNCH. Co prawda wciąż nie został zaprezentowany działający prototyp i na razie musimy się zadowolić makietą, lecz już ona jest w stanie przybliżyć nam istotę działania Google Ara. Urządzenie ma być oferowane w trzech odmianach różniących się przekątną ekranu: około 4″, 5″ i większej. Poszczególne moduły będą mogły być tworzone przez firmy trzecie a nawet zwykłych użytkowników za sprawą ogólnie dostępnego zestawu deweloperskiego. Sam szkielet z podstawowymi modułami (ekran, Wi-Fi, procesor i bateria) ma kosztować nie więcej, niż 50$.

Poniżej wstawiam link do filmu na temat Google Ara. Akcja zaczyna się od piątej minuty.

  

Via

Be Sociable, Share!