2014-02-28_17.38.15

Nokia X co prawda otrzymała system Android, lecz został on znacząco zmodyfikowany. Jedną z najmniej miłych niespodzianek okazał się brak dostępu do sklepu Google Play. Na szczęście internetowi magicy poradzili sobie z tym już teraz.

Cała sytuacja nie jest dla mnie niczym dziwnym i byłem niemal pewien że to nastąpi, lecz nie przypuszczałem, że tak szybko. Użytkownicy z szanowanego forum modderskiego XDA Developers już teraz sprawili, by na Nokii X było możliwe zainstalowanie sklepu Google Play, usług i aplikacji Google’a oraz nawet standardowego androidowego launchera.

Cała operacja nie jest niczym trudnym. Wystarczy zrootować telefon za pomocą Gandalf Exploita znajdującego się w aplikacji Framaroot, umieścić specjalne pliki do jednego z folderów za pomocą eksploratora plików z dostępem do roota i zrestartować urządzenie. Na koniec wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację.

Uwaga jednak – wykonując te kroki jesteśmy narażeni na utratę gwarancji.

Wszystkie potrzebne pliki oraz oryginalną instrukcję można znaleźć w oryginalnym wątku na XDA. Link do niego znajduje się tutaj.

Be Sociable, Share!