Nokia-X

Coś, co jeszcze jakiś czas temu wydawało się niepojęte, zostało oficjalnie ogłoszone i zaprezentowane – Nokia pokazała swój smartfon z Androidem i choć wyglądem znacząco się różni, odchudzony jest także o usługi Google, to i tak dla wielu stała się rzecz niemożliwa – piekło zamarzło! Przed Państwem modele Nokia X, X+ i XL.

Cały czas nie mogę się nadziwić, jak mogło do tego dojść – najwidoczniej w świecie technologii panuje przesłanie: never say never, które jakże dobitnie wpisuje się w posunięcia Nokii i Microsoftu.

To czym wyróżniają się trzy nowe modele smartfonów Nokia, to nie tylko system operacyjny ale i dogodne cena. Koszt najtańszego modelu – Nokia X, to tylko 89 euro. Dwa kolejne modele Nokia X+ i Nokia XL kosztują 99 i 109 euro. Niewątpliwie jest to duży atut patrząc nie tylko przez pryzmat dobrego wykonania, całkiem dobrych podzespołów ale i także same systemu operacyjnego – Android, który będzie haczykiem i hasłem rozpoznawczym dla niewtajemniczonych.

Nokia-X-line

Cena to nie wszystko i sporo w tym racji. W rodzinie Nokia X (oficjalnie mówi się już o rodzinie produktów z Androidem) dostajemy kolorowe smartfony bez dostępu do usług Google (brak sklepu Google Play, Gmail itp.). Mamy za to dostęp do standardowych udogodnień znanych z innych modeli Nokii: Nokia MixRadio, który daje dostęp do setek darmowych streamingów z możliwością tworzenia playlist w trybie offline. Ponadto: 7GB pamięci w chmurze w usłudze Microsoft OneDrive, Outlook, Skype, Nokia Store.

Słowem o specyfikacji rodziny Nokia  X

Nokia X to najniższy model z Androidem wyposażony w 4 calowy ekran IPS LCD (800 x 480 pikseli), 512MB pamięci RAM, aparat 3 Mpix, możliwość rozszerzenia pamięci do 32GB dzięki karcie MicroSD, procesor 8225 Qualcomm Snapdragon 1GHz Dual Core.

Nokia X+ to lekko podrasowana Nokia X – różnica na korzyść „plusa” to lepszy RAM – 768MB, karta MicroSD o pojemności 4GB w zestawie. Co ważne ani model X ani X+ nie posiadają przedniej kamery, co w przypadku używania Skype może mieć znaczenie.

Nokia XL posiada większy wyświetlacz – 5 cali IPS LCD (800 x 480 pikseli), 768MB pamięci RAM, karta o pojemności 4GB w zestawie z możliwością rozszerzenia do 32GB dzięki kartą microSD, aparat 5 Mpix z autofocusem i lampą błyskową, drugi aparat (przód) 2 Mpix, procesor 8225 Quualcomm Snapdragon 1GHz Dual Core, nieco większe wymiary, waga i lepsza bateria niż w Nokii X i X+.

Nokia-X-screen

Dostępność

Istotną informacją jest także dostępność nowych modeli – cieszy fakt, że Nokia X trafi do sprzedaży w najbliższych dniach zarówno w Azji, Europie, Ameryce Południowej, Bliskim Wschodzie, jak i w Afryce. Nokia w końcu pomyślała o szybszym sprzedawaniu swoich produktów po oficjalnej premierze. Model Nokia X+ oraz Nokia XL trafią do sprzedaży w drugim kwartale tego roku.

Osobiście jestem ciekaw tego, jak będzie się sprawowała Nokia na takim zmutowanym Androidzie? Jedno wydaje mi się pewne: sukces sprzedażowy a składa się na to wiele czynników – od ceny po znaną markę która cieszy się nadal dobrą jakością aż po system operacyjny na który, jak wiemy wielu otwierają się oczy (ooo to Android :))

Be Sociable, Share!