gear 2

Samsung zaprezentował dwa nowe smartwatche. Interesujące jest to, że działają one pod kontrolą Tizena, a nie – jak można było przypuszczać – Androida.

Inteligentne zegarki to wciąż mało użyteczne gadżety dla największych zapaleńców nowych technologii, lecz ich sytuacja zdaje się poprawiać z każdym nowym zaprezentowanym urządzeniem tego typu. Samsung teraz zaprezentował światu dwa nowe smartwatche.

Tak naprawdę, jest to jedno i to samo urządzenie występujące w dwóch odmianach – jedyna różnica objawia się w tym, że Gear 2 Neo nie posiada aparatu, gdy Gear 2 otrzymał dwumegapikselowy. Reszta jest taka sama w obu przypadkach – wyświetlacz Super AMOLED o przekątnej 1,63″, dwurdzeniowy procesor 1 GHz, 512 MB RAM-u, akumulator 300 mAh, 4 GB wbudowanej pamięci, oraz różnego rodzaju czujniki, jak np. bicia serca. Nie bez znaczenia jest też fakt, że ich systemem operacyjnym został opracowany we współpracy Samsunga z Intelem  Tizen.

gear

Samsung Gear 2 będzie występował w kolorze czarnym, brązowym i pomarańczowym, natomiast Gear 2 Neo w czarnym, szarym i pomarańczowym.

Zegarki mają być kompatybilne z „wieloma różnymi modelami smartfonów Samsunga” – sądzę jednak, że szybko znajdzie się metoda na sparowanie ich z dowolnym urządzeniem opartym o Androida.

Be Sociable, Share!