nokia-x

Już wcześniejsze, nie­ofic­jalne źródła podawały, że pre­miera Nokii Nor­mandy nastąpi pod­czas targów MWC 2014. Teraz Nokia zaczęła kusić nas krótkimi teaserami, które wskazują, że pod­czas tej imprezy rzeczy­wiś­cie wydarzy się coś ciekawego.

Nokia X zwana też jako Nokia Nor­mandy będzie pier­wszym smart­fonem Nokii korzys­ta­ją­cym z sys­temu Android. Po zdję­ci­ach można jed­nak stwierdzić, że sys­tem ten zostanie zmody­fikowany w znacznym stop­niu i nie będzie przy­pom­i­nał zielonego robo­cika. Możliwe, że ta Nokia nie otrzyma dostępu do sklepu Google Play.

Na szczęś­cie, nie będziemy musieli długo tkwić w domysłach, gdyż pre­miera tego smart­fona ma nastąpić już za 4 dni. Nokia od wczo­raj zaczęła pub­likować kilkusekun­dowe filmiki przed­staw­ia­jące… zielone kaczki. Nie mówią one niczego konkret­nego, lecz każdy z nich kończy się odliczaniem dni do początku targów Mobile World Con­gress 2014. Wtedy zapewne odbędzie się pre­miera Nokii Nor­mandy.
 

 

 

Smart­fon ten ma otrzy­mać dwur­dzeniowy pro­ce­sor 1 GHz, 512 MB RAM-u, ekran 4″ i aparat 5 Mpix. Jest to niska półka, lecz Nor­man­dia nie ma zami­aru kusić mocną specy­fikacją, a tanią ceną.

Via

Ciekawe? Podziel się!