nokia-x

Już wcześniejsze, nieoficjalne źródła podawały, że premiera Nokii Normandy nastąpi podczas targów MWC 2014. Teraz Nokia zaczęła kusić nas krótkimi teaserami, które wskazują, że podczas tej imprezy rzeczywiście wydarzy się coś ciekawego.

Nokia X zwana też jako Nokia Normandy będzie pierwszym smartfonem Nokii korzystającym z systemu Android. Po zdjęciach można jednak stwierdzić, że system ten zostanie zmodyfikowany w znacznym stopniu i nie będzie przypominał zielonego robocika. Możliwe, że ta Nokia nie otrzyma dostępu do sklepu Google Play.

Na szczęście, nie będziemy musieli długo tkwić w domysłach, gdyż premiera tego smartfona ma nastąpić już za 4 dni. Nokia od wczoraj zaczęła publikować kilkusekundowe filmiki przedstawiające… zielone kaczki. Nie mówią one niczego konkretnego, lecz każdy z nich kończy się odliczaniem dni do początku targów Mobile World Congress 2014. Wtedy zapewne odbędzie się premiera Nokii Normandy.
 

 

 

Smartfon ten ma otrzymać dwurdzeniowy procesor 1 GHz, 512 MB RAM-u, ekran 4″ i aparat 5 Mpix. Jest to niska półka, lecz Normandia nie ma zamiaru kusić mocną specyfikacją, a tanią ceną.

Via

Ciekawe? Podziel się!