Nokia-Treasure-Tag-feat

Nokia Treasure Tag w końcu zostało oficjalnie zaprezentowane – jest to małe urządzenie, które dzięki nadajnikowi GPS może zostać zlokalizowane za pomocą sparowanego smartfona. Wystarczy podpiąć je do kluczy lub schować do portfela, by nigdy nie zgubić niczego ważnego.

O Nokia Treasure Tag słyszeliśmy już wiele miesięcy temu, lecz dopiero teraz to urządzenie miało swoją oficjalną premierę. Co to takiego? Jest to nadajnik GPS i Bluetooth spakowany w małą i gustowną obudowę, którego można zlokalizować za pomocą własnego smartfona. Działa to też w drugą stronę – Treasure Tag posiada przycisk, który po naciśnięciu sprawi, że podłączony telefon zacznie wydawać głośne dźwięki.

Nokia-Treasure-Tag-in-post

Nokia wypuściła również specjalną aplikację do obsługi Treasure Taga, dzięki której będziemy mogli zlokalizować go w trybie LiveSight. Co ciekawe, można go podłączyć nawet to smartfona z Androidem lub iOS-em. Urządzenie posiada wymienialną baterię, która ma wystarczyć na 6 miesięcy. Jego wymiary to: 30 x 30 x 10 mm, a waga wynosi 13 g.

Niestety, cena nie jest najniższa. Za Nokia Treasure Tag zapłacimy 30$, a więc coś koło 90 zł.

Via

Be Sociable, Share!