69

Sony wkrótce zaprezen­tuje swój nowy tablet. Wygląda na to, że będzie to bardzo mocna maszynka pozbaw­iona więk­szych wad.

Sony Xpe­ria Tablet Z2 to urządze­nie, które zapowiada się naprawdę dobrze. W nowym table­cie tej firmy nie zabraknie mocy oraz ele­ganck­iego designu. Ma zostać zaprezen­towany wraz z tajem­niczym smart­fonem o nazwie kodowej Syriusz na tar­gach Mobile World Con­gress 2014, które odbędą się od 23 do 27 lutego w Barcelonie. 

Xpe­ria Tablet Z2 ma otrzy­mać pro­ce­sor Qual­comm Snap­dragon 800, 10,1-calowy ekran Tri­lu­mi­nos odz­nacza­jący się rozdziel­czoś­cią 1920x1200 pik­seli, 3 GB RAM-u, aparat główny 8 Mpix oraz przedni 2 Mpix, pojemną baterię 6000 mAh, 16 GB pamięci wbu­dowanej i slot na karty microSD. Całoś­cią będzie zarządzać świeżutki Android 4.4 KitKat. Robi wrażenie!

Całość zostanie zamknięta w min­i­mal­isty­cznej, szk­lanej i — co ważne — wodoo­d­pornej obu­dowie, jak to w przy­padku ostat­nich pro­duk­tów Sony. Grubość tabletu ma wynieść zaled­wie 6,4 mm, co jest rewela­cyjnym wynikiem.

Na mnie powyższa specy­fikacja zro­biła naprawdę duże wraże­nie. Praw­dopodob­nie najwięk­szą wadą Z2 będzie mocno prze­ciętna nakładka sys­te­mowa, która nie ofer­uje tak wielu udo­god­nień, co konkurencja. Oczy­wiś­cie, nie jest to coś, co dyskwal­i­fikuje w moich oczach ten model i nie mogę się doczekać, aż będzie dostępny w Polsce.

Via

Ciekawe? Podziel się!